Biuro detektywistyczne Katowice

Oferta dla klienta biznesowego

Nieuczciwa konkurencja

Obecnie na rynku panuje wielka konkurencja niemal w każdej gałęzi gospodarki. Niestety w związku z tym spotkać się można coraz częściej ze zjawiskiem nieuczciwej konkurencji. Autorami tego zjawiska są najczęściej te osoby, które nie są w stanie znieść presji i wymagań, jakie stawia przed nimi prowadzenie własnego biznesu, dlatego też uciekają się do zachowań nieetycznych i niemoralnych, zmierzających do pozbycia się konkurencji lepiej sobie radzącej w warunkach rynkowych. Jakiekolwiek zachowanie wynikające działania nieuczciwej konkurencji nigdy nie powinno być lekceważone.

Tylko jak dana firma czy osoba ma rozpoznać, że stała się właśnie ofiarą nieuczciwej konkurencji i musi podjąć natychmiastowe działania?

Zawsze pierwszym objawem, który powinien już budzić podejrzenia, jest trwający dość długo spadek zainteresowania danym produktem czy usługą, szczególnie jeśli do nie dawna cieszył się ogromną popularnością.

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji to zadanie, z którym doskonale poradzi sobie nasze biuro detektywistyczne. Biuro pomaga swoim klientom przede wszystkim w ustaleniu dokładnych danych firm czy osób, odpowiedzialnych za nieuczciwe działania mające na celu zaszkodzenie interesom klientów detektywów. W zależności od sytuacji pracujący nad sprawą detektywi ustalają także źródło dystrybucji i marketingu produktów czy usług poddawanych wątpliwościom. Sprawy prowadzone są tak, aby klienci mieli wystarczająco dowodów, aby wstąpić na drogę sądową przeciwko firmie bądź osobie stosującej wobec nich praktyki związane z nieuczciwą konkurencją.