Biuro detektywistyczne Katowice

Oferta dla klienta biznesowego

Informatyka śledcza

Informatyka śledcza to metoda początkowo stosowana przez organy ścigania oraz biegłych sądowych w sprawach dotyczących przestępczości gospodarczej. Rozwój technologii informatycznych sprawił jednak, że materiał dowodowy zebrany z nowoczesnych nośników cyfrowych można obecnie wykorzystać jako dowód w wielu sprawach kryminalnych. Rośnie także zapotrzebowanie na tego typu usługi wśród firm i przedsiębiorstw, które często padają ofiarami kradzieży czy nielegalnego rozpowszechniania danych na skutek działania nieuczciwej konkurencji.

Nasza agencja detektywistyczna oferuje usługi z zakresu odzyskiwania danych z dysków komputerów, wiadomości SMS z kart SIM i telefonów
dane z telefonicznych kart SIM i telefonów, dane z większości dostępnych nośników takich jak twarde dyski w różnego rodzaju urządzeniach. Pomagamy także ustalić czy utrata informacji miała charakter przypadkowy, czy też ktoś celowo wykradł lub uszkodził dane klienta. Nasz zespół jest w stanie wprowadzić szereg zabezpieczeń chroniących przed ponowną utratą danych a także bezpowrotnie usunąć dane z nośników wskazanych przez klienta.

Eksperci zajmujący się informatyką śledczą w agencji detektywistycznej pomagają również w takich kwestiach jak odtworzenie listy przeglądanych stron internetowych czy ustaleniu adresu IP komputerów, z których wysyłane były wiadomości e-mailowe. Biuro detektywistyczne oferuje także monitoring komputerów dla firm czy do użytku prywatnego, np kontrola zawartości przeglądanej w sieci przez dziecko.